Ar šaltas vanduo jums kenkia?

Ar šaltas vanduo jums kenkia?

Hidratacijos herojus, ar blogas įprotis? Vyksta šaltasis karas dėl tinkamo vandens gėrimo būdo.
Priklausomai nuo to, ko klausiate, šaltas vanduo gali paskatinti geriau treniruotis, pagreitinti medžiagų apykaitą ir išspręsti visas problemas. Arba gali sugadinti jūsų virškinimo sistemą, sugadinti dantis ir palikti jus pažeidžiamu įvairioms ligoms.
Kaip paprasta stiklinė vandens gali būti tokia nesantaika? Prieš pilant kitą taurę, kartą ir visiems laikams pasigilinkime į šias puikias diskusijas. Ar šaltas vanduo jums naudingas, ar kenkia?


Šaltasis karas: ar geriau gerti šaltą ar kambario temperatūros vandenį?

Yra dvi pagrindinės mintys apie vandens temperatūrą ... ir už šaltą vandenį yra mažuma.
Gerti šaltą vandenį yra amerikietiška pramoga. JAV vakarienės metu, stiklinė vandens būna pilna ledo, tačiau restoranuose visame pasaulyje siūlo kambario temperatūros vandenį. Kitos kultūros renkasi nuo šiltų iki karštų gėrimų, net esant tvankiam orui -pagalvokite apie garuojantį arbatos puodelį karštą vasaros dieną Indijoje.
Toli nuo ledą mėgstančių amerikiečių tradicinė Rytų medicina karštus gėrimus geria kaip pagrindinę savęs priežiūros formą. Nors manoma, kad geriamas šaltas vanduo kelia grėsmę vidaus organams, tokiems kaip širdis ir plaučiai, funkcionavimui, šiltas vanduo atstato pusiausvyrą ir energiją iki optimalios būsenos.
Taigi kas teisus? Daugelis mokslininkų visame pasaulyje nusprendė tai išsiaiškinti.


Kodėl šaltas vanduo tau kenkia?


Vengti šalto vandens yra tradicinės kinų medicinos principas. Remiantis tūkstantmečių praktika, šaltas vanduo sutrikdo optimalią organizmo pusiausvyrą, arba Qi, nes reikalauja, kad kūnas daugiau dirbtų, kad sureguliuotų šerdies temperatūrą, ir patiria stresą gyvybiškai svarbiems organams.
Ar yra kokių nors privalumų gerti šaltą vandenį?
Taip. Šaltas vanduo gali būti ypač malonus karštą dieną arba po sunkios treniruotės. Jei mankštinatės karštu oru, netgi galite pastebėti, kad šaltas vanduo gali padėti pratęsti treniruotę. Jei gaivus šaltas gėrimas įkvepia jus nuolat gerti treniruotės metu, pabandykite užšaldyti vandenį ar sveiką sportinį gėrimą, kad jis būtų malonus ir šaltas.
Kada geriau gerti kambario temperatūros vandenį?
Kambario temperatūros vanduo yra puikus pasirinkimas kasdieniniam gėrimui. Viskas, kas žemesnė nei 36,6 ºC, vis tiek jausis vėsiau, palyginant su temperatūra burnoje.
Ar geriau gerti šaltą ar kambario temperatūros vandenį?
Labiausiai drėkinantis vanduo yra tas, kurį iš tikrųjų geriate. Jei manote, kad šaltas vanduo yra labiau hidratuojantis, greičiausiai išliksite hidratuotas. Jei jums labiau patinka šiltas arba kambario temperatūros vanduo, greičiausiai ir toliau gurkšnositejį.


Šalto vandens gėrimo privalumai ir trūkumai:


Ką sako mokslas?


Pirmiausiai: nėra mokslinių įrodymų, kad šaltas vanduo turėtų įtakos medžiagų apykaitai. Geras drėkinimas - su bet kokios temperatūros vandeniu - yra teigiamas kiekvienam kūnui bet kokiomis aplinkybėmis.
Kalbant apie širdį, vis dar neaišku: vienas tyrimas parodė, kad geriant šaltą vandenį padidėjo kraujospūdis, o kitame tyrime nustatyta, kad šaltas vanduo sumažino širdies susitraukimų dažnį. Tačiau šie tyrimai yra nedideli ir vargu ar įtikinami.
Praktiškai kalbant, vienas didžiausių šalto vandens gėrimo privalumų yra atsigaivinimas mankštos metu. Vieno įdomaus mokslinio tyrimo metu mokslininkai nusprendė nustatyti, ar geriant šaltą vandenį sportuojantiems karštu oru yra vėsinantis poveikis.
Nenuostabu, kad geriant šaltą vandenį sportininkai atvėso. Tačiau buvo vienas didelis įspėjimas: šaltas vanduo taip pat sumažino jų natūralų prakaitavimą. Kenkdami galingiausiai organizmo aušinimo funkcijai, mokslininkai nustatė, kad prakaitavimo mažinimas veiksmingai paneigia šalto vandens gėrimo naudą!
Atrodo, kad šis tyrimas sutampa su tuo, ką Rytų kultūros jau seniai suprato: karšti gėrimai, paradoksalu, bet vėsina. Gurkšnoti karštą arbatą tvankiu oru yra įprasta ne nepaisant karščio, o nuo karščio. Tai padeda prakaituoti, o tai padeda atsivėsinti.


Esmė: Kas laimi gėrimų mūšį?


Kaip jau galėjote atspėti, diskusijose dėl šalto vandens nėra aiškaus nugalėtojo ar pralaimėtojo.
Tyrimai parodė, kad geriau nei bet kuri konkreti temperatūra geriausias sveikos hidratacijos veiksnys yra tiesiog savanoriškas vandens vartojimas. Labiau tikėtina, kad gersie vandenį, jei pasirinksite jums maloniausią vandenį.
Kalbant apie mokslą, dokumentuotas skirtumas yra toks mažas, kad jūs turite pasitikėti savo intuicija - tiesiogine to žodžio prasme! Jei esate įpratę gerti šaltą vandenį ir pastebite, kad turite nepaaiškinamų skrandžio problemų, pabandykite pereiti prie kambario temperatūros vandens. Remiantis tradicinės kinų medicinos principais, jūsų virškinimo sistema gali norėti pailsėti nuo šalto vandens.
Nesvarbu, ar karštas, šaltas, ar kažkur tarp jų, bet koks H20 prisideda prie jūsų kasdienio drėkinimo poreikio. Jei labai mėgstate tam tikrą gerti temperatūros vandenį, tai gerkite! Nėra vieno būdo pasiekti vandens tikslų, ir galų gale geriausias būdas gerti vandenį yra tiesiog gerti vandenį.

Bendrinti šį įrašą