8 patarimai, kaip pagerinti laikyseną

8 patarimai, kaip pagerinti laikyseną

Gera laikysena yra ne tik graži, bet ir svarbi nugarai ir kraujotakai. Taigi ištiesk nugarą!


Gera laikysena rodo pasitikėjimą savimi, tai lyg: „Štai aš!” Taip pat yra daug naudos sveikatai, kai atlošiate pečius.
Kai atliekame tempimo pratimus, suaktyvėja liemens raumenys. Žymiai pagerėja kraujotaka. Sąnariai, diskai, sausgyslės ir raiščiai bus mažiau apkrauti, o nugaros skausmas bus mažesnis. Gera laikysena taip pat gali padėti suvaldyti galvos skausmą.
Nugaroje yra 32 slanksteliai. Stenkitės sukurti tiesią liniją iš viršaus į apačią: galva, pečiai, klubai ir kulkšnys. Prieš veidrodį tai lenga padaryti. Sunkumas yra nuolatos išlaikyti gerą laikyseną. Bet tai įmanoma!
Pateikiame 8 patarimus, kaip „perprogramuoti“ savo kūną.


1. Stiprinkite pilvą ir nugarą


Vaikščiokite, plaukite, bėkite - visas judėjimas tinka laikysenai. Ypač svarbu stiprinti pilvą ir nugarą. Stovėsena ant alkūnių yra puikus pratimas.


2. Darykite tempimo pratimus krūtinės raumenims


Paimkite šluotą ar treniruoklį ir plačiai suimkite virš galvos. Perkelkite šluotą atgal, kol nepradės tempti krūtinės raumenis. Šiek tiek palaikykite ir tada paleiskite. Raumenys ilgėja tuo pačiu metu, kai padidėja kraujotaka raumenyse.  

3. Gilus kvėpavimas


Kvėpuodami ilgai ir giliai, jūs natūraliai gaunate geresnę laikyseną. Norėdami patikrinti, ar kvėpuojate giliai, uždėkite vieną ranką ant pilvo. Jis turėtų judėti pirmyn ir atgal.


4. Dirbdami atsistokite ant kojų


Darbo metu atsistojus ant kojų pagerėja laikysena. Tiesiog nepamirškite, kad negalite stovėti ant vienos kojos, klubas turi būti tiesus. Siekite sportinės laikysenos su šiek tiek sulenktais keliais.


5. Naudokite žemus kulnus


Daugelis merginų mano, kad laikysena geresnė su aukštakulniais. Tai gali būti tiesa trumpam laikui, pavyzdžiui, vienai nakčiai. Tačiau ilgainiui aukštakulniai kelia didesnį stresą pėdoms, kulkšnims, keliams, klubams ir juosmeniui. Investuokite į porą batų, kurie šiek tiek prilaiko kulną ir pirštus. Visiškai plokšti batai nesuteikia tokios geros atramos.


6. Sumažinkite ekrano laiką


Yra daug priežasčių praleisti mažiau laiko priešais ekraną. Viena iš jų - laikysena. Nes jei didžiąją dienos dalį žiūrite į mobilųjį ar kompiuterį - padidėja kaklo apkrova, o tai gali sukelti kaklo ir galvos skausmus.


7. Išbandykite mūsų laikysenos korektorių


Laikysenos korektorius gali padėti atitraukite savo pečius atgal ir primina jums ištiesti nugarą. Tačiau reikia atkreiptį dėmesį, kad laikysenos korektorius yra papildas nugaros ir juosmens treniruotėms.   


8. Paprašykite, kad kas nors jus stebėtų


Taip lengva pamiršti. Todėl paprašykite kolegų, draugų ir šeimos narių tapti laikysenos policininkų ir šaukti, kai jūsų pečiai nukrenta į priekį. "Išsitėsk"!

Bendrinti šį įrašą